Liga sołecka - wyniki 19. kolejki.

LAC-MET AGRONEX DĘBÓWKO - KOJTEK SZYMANY 3:1 (2:1)

(LAC-MET AGRONEX: Sebastian Bartosiewicz, Krystian Sosnowski - po 1; KOJTEK: Kamil Rafałowicz - 1).

W Dębówku spotkały się dwa zespoły ze szczytu tabeli, które zdecydowanie dominują w bieżących rozgrywkach ligi sołeckiej. Prowadzący dotychczas KOJTEK zanotował ostatnio na swoim koncie porażkę i remis. Od pierwszych minut widowisko było wyjątkowo emocjonujące, a widzowie obejrzeli sporo ładnych akcji i prawdziwe zatrzęsienie sytuacji podbramkowych, których jednak napastnicy obydwu drużyn na ogół nie umieli wykorzystać. Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi gospodarzy, uwieńczonej golem Marka Zawady. Od tego momentu żwawiej zaatakowali gracze z Szyman. Po solowym rajdzie w polu karnym AGRONEXU faulowany był Kamil Rafałowicz. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany i było 1:1. Kojtek mógł wyjść na prowadzenie, ale najpierw Robert Rafałowicz z kilku metrów nie potrafił pokonać Dariusza Rosy, a chwilę później Łukasz Szymański z ostrego kąta strzelił w słupek bramki rywali. Przed przerwą jeszcze raz sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po okresie przewagi gości, AGRONEX wyprowadził ładną kontrę, zakończoną pięknym strzałem Sebastiana Bartosiewicza, który umieścił piłkę w samym okienku bramki strzeżonej przez Adama Borowego. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów, ale piłkarze razili nieskutecznością. Kilka stuprocentowych okazji zmarnował Robert Rafałowicz, doprowadzając niemal do rozpaczy kierownictwo i sympatyków drużyny z Szyman. Skutecznością nie grzeszył również snajper gospodarzy Bartosiewicz. Wynik ustalił Krystian Sosnowski, strzelając z bliska przy dosyć biernej asyście zmęczonych obrońców gości. Po tym spotkaniu na czoło tabeli wysunął się AGRONEX, jednak KOJTEK ma przed sobą do rozegrania jeden mecz więcej.

Wyniki meczów 19. kolejki

Nowe Gizewo - ODNOWA Trelkowo 7:2 (bramki: Nowe Gizewo: Zenon Gwiazda - 4, Roman Kaszubowski - 2, Paweł Cegielski - 1; ODNOWA: Paweł Jesionowski - 1, Łukasz Tatyrata - po 1)

WKS Wawrochy - ELITA Szczycionek 2:2 (WKS: Marcin Złotkiewicz, Adam Zuba - po 1; ELITA: Erwin Jeromin - 2)

O.L.D.R. Leśny Dwór - ZRYW Małdaniec 1:3 (O.L.D.R. Piotr Siurnicki - 1; ZRYW: Piotr Korzeniecki, Marcin Szumowski, Piotr Gut - po 1)

Płozy - WETERAN Olszyny 3:3 (Płozy: Stanisław Sikorski - 3 WETERAN: Zdzisław Bazydło - 1; Łukasz Kobus - 2)

FC Lipowiec - TIGER Wały 0:3 (walkower)

LAC-MET AGRONEX Dębówko - KOJTEK Szymany 2:1

Pauza: BASKET Rudka.

TEBELA

1.KOJTEK 47 80-21 2.LAC-MET 46 90-28 3.TIGER 30 63-46 4.O.L.D.R. 30 61-73 5.ELITA 27 44-40 6.NOWE GIZ. 26 58-52 7.WETERAN 26 50-45 8.ODNOWA 25 56-61 9.ZRYW 23 37-52 10.BASKET 22 49-64 11.PŁOZY 20 39-78 12.WKS 10 23-67

13.FC		 9   28-61