W 1999 roku nastąpiła kolejna zmiana kierownika szczycieńskiej sekcji judo. Stanowisko to objął Jarosław Horoszkiewicz, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, będący jednocześnie wykładowcą w Wyższej Szkole Policji.

Lata 1998 i później

Jubileusz sportowej sekcji (4)

W wyniku rezygnacji z pracy trenerskiej części szkoleniowców, w latach 1998-2001 jedynym trenerem szczycieńskiej sekcji judo pozostał Tadeusz Dymerski. Okresowo w prowadzeniu treningów wspomagali go Joanna Majdan (1999 r.) - była akademicka mistrzyni świata, słuchaczka Wyższej Szkoły Policji oraz Edmund Legowicz (2000 r.) - jeden z pierwszych trenerów sekcji judo. Wspierający trenera Dymerskiego szkoleniowcy zajęli się prowadzeniem najmłodszych grup wiekowych.

Pomimo trudności związanych ze szczupłą kadrą szkoleniową, zawodnicy Policyjnego Klubu Sportowego odnotowali szereg sukcesów. Startując w zawodach krajowych i zagranicznych, zdobywali medale i wyróżnienia. Do najaktywniejszych zawodników tego okresu należeli:

- Dorota Kondraciuk - złota medalistka Mistrzostw Europy Policji w 1999 roku oraz zdobywczyni dwóch srebrnych medali w Grand Prix Seniorek,

- Monika Kowalska - srebrna medalistka Mistrzostw Europy Policji w 2000 r.,

- Anna Wybranowska - zdobywczyni VII miejsca na Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich,

- Ireneusz Wierzbicki - złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski Seniorów w 2001r.,

- Bartosz Rzepecki - brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów.

Największym osiągnięciem tego okresu nie tylko sekcji judo, ale również całego szczycieńskiego Policyjnego Klubu Sportowego było wywalczenie tytułu Mistrzyni Europy Policji przez słuchaczkę WSPol. Dorotę Kondraciuk. Do dziś żaden z zawodników Pol.K.S nie powtórzył tego sukcesu. Obecnie Dorota Kondraciuk, pełniąc służbę w słupskiej jednostce Policji, dodatkowo zajmuje się pracą trenerską z dziećmi i młodzieżą, utrzymując stały kontakt ze szczycieńską sekcją.

W 2001 roku pracę trenerską w Pol.KS. rozpoczął Michał Dymerski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, który do chwili obecnej wspiera ojca Tadeusza. Rodzinny tandem zaowocował wieloma sukcesami. Do największych z nich należy zdobycie:

- srebrnego (2001 r.) i brązowego (2002 r.) medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski przez Kamilę Zgolak,

- brązowych medali (2002 r.) w Pucharze Polski Młodzików oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów (2004 r. i 2006 r.) przez Krzysztofa Woźniaka,

- złotego (2004 r.) i brązowego (2005 r.) medalu w Akademickich Mistrzostwach Polski przez Jacka Szewczaka.

Do sukcesów tych należy również dołączyć powołanie Malwiny Dunaj i Bartosza Rzepeckiego do reprezentowania kraju w Turnieju Nadziei Olimpijskich w grupie juniorów młodszych.

Tadeusz Dymerski

2007.03.07