Liga sołecka.

KOJTEK SZYMANY - WETERAN OLSZYNY 8:0 (3:0) (bramki: Mirosław Lisiewicz -5, Przemysław Sulkowski, Łukasz Szymański, Dawid Augustyniak - po 1)

Biorąc pod uwagę, że w Szymanach zmierzyły się dwa czołowe zespoły ligi sołeckiej, wynik może dziwić. Od początku meczu piłkarze z Olszyn sprawiali wrażenie, że wąskie i krótkie boisko wyraźnie krępuje ich poczynania: mieli kłopoty z rozegraniem piłki, a nieliczne akcje docierające w pobliże bramki gospodarzy rozbijały się o szczelny mur defensorów Kojtka. Spotkanie rozpoczęło się dla gości pechowo: w zamieszaniu podbramkowym własnego golkipera pokonał obrońca Weterana Jarosław Kostiuk. Do przerwy gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. Trafienie Łukasza Szymańskiego na 2:0 było pierwszym, w którym gracze z Szyman pokazali, jak groźne są na ich boisku wrzuty piłki z autu. W drugiej połowie trzykrotnie powtarzał się podobny scenariusz: zza linii bocznej mocno wyrzucał futbolówkę Dawid Lipowski, a Mirosław Lisiewicz głową lub nogą, bezlitośnie pakował ją do siatki rywali. Kontrowersje wzbudziła siódma bramka dla gospodarzy. Po rzucie rożnym główkował Dawid Augustyniak, a obrońcy i bramkarz Weterana dosyć rozpaczliwie wybijali piłkę z własnej bramki. Mimo protestów gości, arbiter uznał, że przekroczyła ona linię bramkową i jednoznacznie wskazał środek boiska. W drugiej części gry przewaga gospodarzy była tak duża, że znużony upałem bramkarz Kojtka Adam Borowy położył się na swoim polu karnym i ze stoickim spokojem śledził poczynania kolegów. Pogoda dała się zresztą wyraźnie we znaki obydwu drużynom: przez ostatnie dwadzieścia minut meczu piłkarze snuli się po boisku, z utęsknieniem wyczekując końcowego gwizdka sędziego.

Wyniki pozostałych meczy X kolejki:

NOWE GIZEWO - ZRYW Małdaniec 0:3 (walkower)

LAC-MET AGRONEX Dębówko - WKS Wawrochy 3:0 (walkower)

O.L.D.R. Leśny Dwór - ODNOWA Trelkowo 4:4 (bramki: O.L.D.R.: Łukasz Zduńczyk - 2, Marcin Fedejko, Piotr Siurnicki - po 1; ODNOWA: Rafał Turek - 2, Paweł Turek, Łukasz Tatyrata - po 1)

BASKET Rudka - TIGER Wały 5:3 (bramki: BASKET: Damian Zarzycki, Zdzisław Rybaczyk - po 2, Piotr Deptuła- 1; TIGER: Zbigniew Kandybowicz - 1, Mateusz Żywica - 2)

FC Lipowiec - ELITA Szczycionek 2:1 (bramki: FC: Łukasz Kobus, Daniel Kobus - po 1; ELITA: Grzegorz Prusik - 1).

Pauza: PŁOZY.

TABELA

1.KOJTEK 27 42- 9 2.O.L.D.R. 26 49-19 3.LAC-MET 22 46-14 4.ODNOWA 13 22-21 5.WETERAN 13 19-20 6.PŁOZY 12 24-37 7.N.GIZEWO 11 24-27 8.ELITA 11 19-22 9.TIGER 11 23-29

10.FC Lipowiec 9 24-33

11.BASKET 9 28-46 12.ZRYW 7 13-34

13.WKS		 2   11-44