Pływacy Pol.KS-u Szczytno aż 36 razy stawali na podium III Wiosennych Otwartych Mistrzostw Giżycka o Puchar Burmistrza Miasta.

Na giżyckiej pływalni rywalizowali zawodnicy z klubów pływackich z Giżycka, Warszawy, Olsztyna, Ełku, Ostrołęki, Elbląga, Suwałk, Pisza i Szczytna. Szczycieński Pol.KS reprezentowało, z niemałymi sukcesami, 20 pływaków. Pokazali się oni z dobrej strony zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach. Aż cztery wyścigi wygrała Katarzyna Przybyszewska, która triumfowała na 100 m st. dow., 50 m st. dow., 50 m st. mot. i 50 m st. grz. Zawodniczka Pol.KS-u zajęła też 1. miejsce w klasyfikacji końcowej w roczniku 1995. Patryk Poniatowski był 1. na 100 m st. dow., 50 m st. dow. i 50 m st. mot. (w klasyfikacji końcowej zajął 2. miejsce w roczniku 1990). Michał Kosiński był 3. na 100 m st. dow., 50 m st. dow. i 50 m st. grz. Maciej Kaliszewski triumfował na 50 m st. dow. i 50 m st. kl., był 2. na 100 m st. dow. i 100 m st. zm. (2. m. w klasyfikacji końcowej - rocznik 1991). Łukasz Rosiński rywalizację na 50 m st. dow. i 50 m st. grz. kończył na 1. miejscu, na 100 m zm. i 100 m st. dow. był 2. (w klasyfikacji końcowej 2. m. w roczniku 1992). Wojciech Kosiński był 2. na 50 m st. kl. i 3. na 50 m st. grz., Marta Sadowska wygrała na 50 m st. mot., była 2. na 100 m st. dow., 50 m st. grz. i 100 m st. zm. (w klasyfikacji końcowej 3. m. w roczniku 1993), Agata Ordon zajęła 2. m. w wyścigach na 200 m st. kl. i 50 m st. kl., start na 100 m st. zm. zakończyła na 3 m., Łukasz Zawrotny był 3 na 50 m st. kl., Patrycja Szczerbal była 3. na 50 m st. kl.

Do tych 33 miejsc na podium należy doliczyć jeszcze 3 miejsca za sztafety. Ekipa dziewcząt w składzie: M. Sadowska, A. Ordon, K. Przybyszewska i W. Naumczyk wywalczyła 3. miejsce, chłopcy: W. Kosiński, Ł Zawrotny, J. Ćwikliński i A. Wasilcow również zajęli 3. miejsce. Najlepiej spisała się sztafeta gimnazjalistów w składzie: P. Poniatowski, Ł Rosiński, M. Kaliszewski i M. Kosiński, która bijąc rekord klubu, okazała się najlepsza. Pozostali zawodnicy wrócili do Szczytna z rekordami życiowymi.