* Dobry start MKS-u * MAMRY za silne * GKS i MAZUR zabierają punkty faworytom

LIGA OKRĘGOWA SENIORZY

18. kolejka

MAZUR Pisz - MKS Szczytno 0:4 (0:3)

0:1 - Sebastian Łukaszewski (3.), 0:2 - Kamil Dębek (16 - k.), 0:3 - Marcin Wilga (33.), 0:4 - Kamil Dębek (80.)

MKS: Cichy, Skonieczny, A. Magnuszewski, Śmieciński, Zaręba, Wilga (70. Kacprzak), M. Magnuszewski, Łukaszewski, M. Pietrzak, P. Pietrzak (70. Bondaruk), Dębek

W ostatnich meczach sparingowych z wynikami było różnie, ale jak pokazała rzeczywistość, do pierwszego meczu ligowego podopieczni duetu trenerskiego Justka - Kacak byli dobrze przygotowani. W Piszu zaprezentowali sporo ładnych zagrań i zdecydowanie pokonali rywala.

Ostre strzelanie zaczęło się już w 3. min. W zamieszaniu pod bramką MAZURA najpierw strzelał Wilga, a pod poprzeczkę efektownie dobił Łukaszewski. Jedna z kolejnych akcji szczytnian zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego - faulowany był M. Pietrzak. Dębek okazji nie zmarnował. W 33. min gości złudzeń pozbawił Wilga. Najpierw "posadził" bramkarza, potem ograł obrońcę i wpakował piłkę do pustej bramki. - Chłopak zachował się jak stary wyjadacz - komplementuje niedawnego gracza OMULWI kierownik Mariusz Krupiński. Trafianie do piskiej bramki zakończyło się w 80. min. Z dobrej strony pokazał się występujący po długiej przerwie Bondaruk, który dograł precyzyjnie do Dębka, a ten strzałem głową nie dał szans bramkarzowi MAZURA.

Cztery gole to wynik i tak niezły, ale przy lepszej skuteczności (m.in. do pustej bramki nie trafił Dębek) zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze.

BŁĘKITNI Pasym - MAMRY Giżycko 0:3 (0:1)

0:1- (30.) , 0:2 - (53.), 0:3 - (64.)

BŁĘKITNI: Brzozowski, Bakuła, C. Łachmański, Ziętak, Żubrowski (82. Ziółek), S. Foruś, A. Łachmański, Gołębiewski, Pławski, Gawdziński (76. Niedziałek), A. Foruś

W pierwszej połowie BŁĘKITNI dotrzymywali kroku wiceliderowi. Bramkę zdobyli jednak goście. W 30. min sędzia podyktowal rzut wolny z ok. 20 m. Zawodnik gości popisał się pięknym strzałem i futbolówka wylądowała w okienku. - Takich bramek nie ogląda się nawet w Lidze Mistrzów - gol zdobyty przez MAMRY wywarł na kierowniku BŁĘKITNYCH Dariuszu Lipce duże wrażenie. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze nie wykorzystali paru okazji, a druga część meczu była w ich wykonaniu o wiele słabsza. Tuż po wznowieniu powinno być 0:2, ale goście zmarnowali sytuację "sam na sam". Giżycczanie dopięli swego w 53. min. Matwiej stracił piłkę w środku pola, goście wyprowadzili szybką kontrę, "rozmontowali" pasymską obronę i Brzozowski nie miał szans. - Po tym golu uszło z nas powietrze - stwierdza Dariusz Lipka. Gospodarze próbowali wprawdzie zdobyć gola kontaktowego, czynili to jednak bez przekonania. MAMRY groźnie kontratakowały, a bramka z 64. min zupełnie pogrążyła miejscowych.

CRESOVIA Górowo Iławeckie - PISA Barczewo 1:2 (0:1)

CZARNI Olecko - TĘCZA Biskupiec 3:2 (1:2)

VĘGORIA Węgorzewo - MKS Korsze 2:0 (1:0)

POLONIA Lidzbark Warmiński - WARMIA Olsztyn 2:2 (0:0)

GRANICA Bezledy - ŁYNA Sępopol 1:4 (1:1)

JURAND Barciany - GLKS Jonkowo 1:1 (0:1)

12. kolejka

HETMAN Baranowo - MKS Szczytno 3:1 (1:1)

br.: Konrad Rusiecki (30.)

DKS Dobre Miasto - BŁĘKITNI Pasym 4:0 (1:0)

MŁODZICY

12. kolejka

PISA Barczewo - MKS Szczytno 0:3 (0:0)

br.: Daniel Szewczak (43.), samob. (48.), Łukasz Ejzak (51.)

BŁĘKITNI Pasym - NAKI II Olsztyn 0:12 (0:10)

TRAMPKARZE

13. kolejka

PISA Barczewo - MKS Szczytno 4:0 (2:0)

KLASA "A"

15. kolejka

WARMIANKA Bęsia - WPZ Lemany 1:2 (1:0)

Bramki dla WPZ: Michał Sikorski (55.), Łukasz Brzozowski (70.)

WPZ: Błaszczak, Sawicki (85. Hołod), C. Nowakowski, Piotr Muchowski, Ryłka, Brzuzy, W. Nowakowski (70. Gołota), Sikorski, (85. A. Nowakowski), Kandybowicz (50. Brzozowski), Kwiecień, Mierzejewski

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była słaba. Piłka znalazła drogę do bramki tylko po strzale miejscowych i ci schodzili do szatni w lepszych nastrojach. Goście obudzili się po przerwie. W 55. min na strzał z 20 m zdecydował się Sikorski i było 1:1. Kwadrans później przy dośrodkowaniu W. Nowakowskiego kiks przydarzył się obrońcy WARMIANKI. Błąd wykorzystał Brzozowski, który strzelił dla WPZ zwycięskiego gola.

LEŚNIK Nowe Ramuki - GKS Dźwierzuty 2:2 (2:0)

Bramki dla GKS: Dariusz Zawitowski (48.), Rafał Hintz (81.)

GKS: Ptaszek, Z. Ciebień, A. Ciebień (70. M. Ponikiewski), C. Zaborowski, Poździał (55. J. Bakuła), Hintz, Zawitowski, Rapińczuk, G. Bakuła (80. Zaborowski), Mazurkiewicz (87. Żebrowski), Mierzejewski

Piłkarze GKS-u postarali się o miłą niespodziankę, remisując na wyjeździe z liderem. Pewni siebie gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, ale po zmianie stron inicjatywę przejęli przyjezdni. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Zawitowski, w końcówce zaś Hintz celnym strzałem głową wykończył składną akcję zespołu i przebudowany GKS wracał do domu w niezłych humorach.

LZS Knopin - OMULEW Wielbark 3:2 (3:2)

Bramki dla OMULWI: Ariel Siepiela (5.), Robert Sałata (15.)

OMULEW: Stypuła, Czarkowski, Trzciński, Zalewski (64. Łazicki), Berk (46. Grabowski), Tusiński, Siepiela, Elsner, Górski, Sałata (77. Suchecki), Ścibek

Początek meczu to prawdziwy festiwal strzelecki. Gospodarze objęli prowadzenie już w. 1 min. Wkrótce było 1:1, a gol to zasługa Siepieli, który wepchnął do siatki piłkę odbitą przez bramkarza. W podobnych okolicznościach padł gol na 2:1 dla OMULWI. Niestety, od tego momentu bramki strzelali tylko gospodarze. Po zmianie stron OMULEW przeważała, ale jej wysiłki były daremne.

LZS Smolajny - WARMIAK Wojciechy 0:3 wo.

KORONA Klewki - ORZEŁ Biesal 1:2

FORTUNA Gągławki - BURZA Słupy 3:1

MKS Jeziorany - ORZEŁ Czerwonka 0:4

Tabela

1.FORTUNA 14 31 39-16

2.WPZ 14 29 39-18

3.LEŚNIK 14 29 38-17 4.ORZEŁ C. 14 28 39-19 5.ORZEŁ B. 14 24 24-18 6.WARMIANKA 14 23 30-25 7.BURZA 14 19 32-30 8.KORONA 14 17 29-34

9.OMULEW 14 16 23-34

10.WARMIAK 14 15 23-26 11.JEZIORANY 14 13 18-43 12.SMOLAJNY 14 12 24-40 13.GKS 14 11 19-33

14.KNOPIN		14  10  15-39

WARMIANKA Bęsia - WPZ Lemany 1:1 (1:0)

br.: Paweł Sosnowski (55.)

LEŚNIK Nowe Ramuki - GKS Dźwierzuty 3:2 (1:1)

br.: Łukasz Koziatek (35.), Bartłomiej Kandybowicz (50.)

LZS Knopin - OMULEW Wielbark 2:0 (1:0)

KLASA "B"

10. kolejka

KP Szczytno - ŹRÓDLANI Łyna 3:0 wo.

- goście nie mieli ważnych badań lekarskich.

MAZUR Świętajno - VEL Dąbrówno 1:1 (1:0)

Bramka dla MAZURA: Rafał Gądek (40.)

MAZUR: Wielk, R. Gądek, K. Gądek, Guziak, R. Rapacki, Zembrzuski, Walas, Paradowski, Mięsak, Piekarski (54. Grabowski), Urban

Remis z liderem to spory sukces zespołu MAZURA. W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Swoją wyższość udokumentowali w 40. min, kiedy R. Gądek wykorzystał podanie Guziaka i strzałem lewą nogą z 8 m trafił do siatki. Wynik ten nie satysfakcjonował z pewnością gości, którzy po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat. Do bramki strzeżonej przez Wielka udało im się trafić tylko raz - w 80. min.

GMINA Kozłowo - PRUSKI Iłowo 2:1 (1:0)

ZRYW Jedwabno i STRAŻAK Olszyny pauzowali.