Szczycieński Klub Kyokushin Karate potwierdził swoją dominację w regionie na Otwartych Mistrzostwach Województwa w Karate Kyokushun - Warmia Mazury CUP 2017, które odbyły się w Ełku.

SKKK 22 razy na podium
Aż 10 z 22 medali, które zdobyli zawodnicy SKKK miało kolor złoty

W zawodach wzięło udział około 270 zawodników reprezentujących 16 klubów z Polski oraz jeden z Białorusi. Wśród nich w turnieju wzięło udział 26 zawodników reprezentujących Szczytno. Indywidualnie zawodnicy SKKK aż 22 razy stawali na podium. Równie udanie prezentuje się klasyfikacja drużynowa, w której Szczytno zdobyło I miejsce w KATA, wyprzedzając Olsztyn i Suwałki oraz III miejsce w KUMITE ustępując jedynie Suwałkom i gospodarzom.

Dodatkowo za najlepszego zawodnika turnieju uznano Jana Rogalę z SKKK, który wygrał zarówno Kata jak i Kumite. Takim samym wynikiem może pochwalić się również Wiktor Cymerman. Bliski takiego samego rezultatu był również Maksymilian Zembrzuski, (I miejsce w Kumite i II w Kata), lecz w finale Kata spotkał się z wyżej wymienionym Wiktorem.

- K ażdy zawodnik, który doszedł do finału musiał stoczyć trzy lub cztery walki, dodając do tego Kata to kolejne cztery wystąpienia, które wymagają pełnej koncentracji i zaangażowania. To spore obciążenie dla tych młodych wojowników, pewnie stąd te pytania o ducha walki - komentuje sensei Piotr Zembrzuski

To nie koniec zmagań naszych karateków w tym roku szkolnym, bo już za tydzień seniorzy wyruszają na Mistrzostwa Polski do Sosnowca.

(ll)