Medalami, które młodzi judocy Gwardii wywalczyli podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Olsztyna Dzieci, można by obdarować cała drużynę piłkarską. Podopieczni Tadeusza i Michała Dymerskich stawali na podium 11 razy.

W mistrzostwach oprócz 8 klubów z Polski wystartowały ekipy z Grodna i Kaliningradu. Rosjanie zdominowali zresztą starsze kategorie.

Bardzo dobrze w stolicy województwa spisali się szczytnianie. Złote medale wywalczyli: Bartek Kukliński (dzieci młodsze, 25 kg), Ignacy Maroszek (dzieci młodsze, 33 kg), Jonasz Krzysztonek (dzieci młodsze, 40 kg) oraz Michał Jędrzejczyk (dzieci starsze, 63 kg). Na drugim stopniu podium stawali: Paweł Kosiński (dzieci młodsze, 30 kg), Agata Kosińska (dzieci starsze, 40 kg), Kacper Taradejna (dzieci starsze, 48 kg) i Kacper Maroszek (dzieci starsze, 63 kg). Po brąz sięgnęli: Igor Jędrzejczyk (dzieci młodsze, 25 kg), Marcin Martychewicz (dzieci młodsze, 30 kg) oraz Patrycja Kuklińska (dzieci młodsze, 44 kg).

Trener Tadeusz Dymerski wyróżnił zwłaszcza Bartka Kuklińskiego, który pięć walk (wszystkie) wygrał przed czasem, i Jonasza Krzysztonka – w swoich pierwszych zawodach w życiu zanotował cztery zwycięstwa przed czasem.