Dzięki wysokiemu zwycięstwu w ostatnim meczu z POLONIĄ Pasłęk szczycieński ZEFIR zajął trzecie miejsce w swojej grupie. Przed podopiecznymi Dariusza Orzołka kolejna faza rozgrywek, w której z zespołami naszego województwa zagrają drużyny z Pomorza.

Pierwsza kwarta niedzielnego pojedynku, wbrew wynikowi (25:17), miała wyrównany przebieg. Szczytnianie uzyskali przewagę dopiero w ostatnich trzech minutach. Podobnie wyglądała kolejna część meczu i ZEFIR schodził na przerwę, prowadząc 42:29. Goście podjęli próbę odrabiania strat w kwarcie następnej, ale niewiele z tego wyszło. Ostatnia odsłona to już wyraźna dominacja ZEFIRA. Udane, szybkie akcje Ojdany, Zyry i Rzepeckiego pozwolił wygrać tę kwartę 22:10 i cały mecz 81:54. Dzięki zwycięstwu szczytnianie zajęli trzecie miejsce w województwie.

Punkty dla ZEFIRA zdobyli: T. Rzepecki (32), M. Zyra (15), W. Ojdana (14), T. Przestrzelski (11), Ł. Krajza (4), K. Iwańczyk (3), Ł. Strzelec (2).

Szczytnianie wystąpią teraz w turnieju strefowym w Piszu (18-19 lutego). Oprócz ZEFIRA zagrają w nim: TREFL Sopot, ÓSEMKA Wejherowo i gospodarz - ROŚ Pisz. W tej fazie eliminacji przeciwko swoim kolegom zagra Tomasz Rzepecki, najlepszy zawodnik ZEFIRA, który został wypożyczony do ROSIA Pisz. Zdaniem trenera Orzołka, zespół ten ma szansę awansować nawet do finału ogólnopolskiego w Kętrzynie. Byłby to miły szczycieński akcent i nobilitacja klubu. Lukę po Rzepeckim ma wypełnić Piotr Pawłowski, którego z kolei wypożyczono z HERKULESA Ełk.