Organizatorzy dużych imprez masowych prześcigają się w pomysłach, aby je uatrakcyjnić tak, by pozostawiły po sobie niezapomniane wrażenie. Tak też było podczas Maratonu Wrocławskiego, który odbył się 27 kwietnia.

Trasa maratonu wiodła przez malownicze tereny: starówkę i śródmieście. Zawodnicy w trakcie biegu mogli przyglądać się z bliska znanym obiektom: Hali Ludowej, Stadionowi Olimpijskiemu, ratuszowi, Uniwersytetowi Wrocławskiemu, Panoramy Racławickiej. Pokonali aż 8 mostów. Smaczku imprezie dodawały I Mistrzostwa Świata Parlamentarzystów oraz Mistrzostwa Wojska Polskiego. Nie zabrakło też akcentu szczycieńskiego. W maratonie biegli bowiem zawodnicy AKB Szczytno.

Wyniki: 1. Jveruk Mykhayl (Równo, Ukraina) - 2:17.18 (...) 28. Dariusz Wędrowski - 2:45.29, 51. Jacek Ciełuszecki 2:52.45 (rek. życiowy poprawiony o 21 min!), 164. Krzysztof Wilczek - 3:15.56, 389. Zygmunt Zapadka - 3:47.00, 390. Stefan Jankowski - 3:47.01. Do biegu wystartowało ok. 1000 zawodników, do mety dobiegło 680.

(kw)

PÓŁMARATON WĘGORZA

Pod taką nazwą odbyły się w Węgorzewie mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w półmaratonie.

Zwyciężył Piotr Prusik z Olsztyna uzyskując czas 1:08.42. Miejsca zawodników AKB Szczytno: 69. Krzysztof Zygnerski - 1:41.48, 91. Stefan Jankowski - 1: 45.40, 149. Marcin Koziatek - 2:11.08. Bieg ukończyło 172 zawodników.

W towarzyszącym półmaratonowi biegu dla młodzieży na dystansie 1600 metrów trzecie miejsce zajęła Martyna Koziatek z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie. Miała szanse na zajęcie jeszcze lepszego miejsca ale... spóźniła się na start!