Igor Bogusz, wychowanek PolKS-u Szczytno, zajął ze swoją drużyną 5. miejsce w sztafecie 4x400 m podczas Mistrzostw Polski Seniorów w LA.

Bogusz piąty w sztafecie

W mistrzostwach, które odbyły się w Bielsku-Białej, Bogusz bronił barw AZS AWFiS Gdańsk. Jego sztafeta 4x400 m uzyskała czas 3.11,54, co jest nowym rekordem klubu. Gdańszczanie uplasowali się na 5. miejscu.

Były zawodnik szczycieńskiego PolKS-u startował także indywidualnie. W biegu eliminacyjnym na 400 m ppł zajął czwarte miejsce z czasem 52,56. - Do życiówki zabrakło 0,05 sek, jednak wynik uważam za sukces z uwagi na prawie dwutygodniową przerwę w treningach przed mistrzostwami – dzieli się swoimi odczuciami Igor Bogusz. Ostatecznie uplasował się on w gronie płotkarzy na 9. miejscu.

- Teraz uwagę skupiam na przygotowaniach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec sierpnia w Krakowie, gdzie mogę powalczyć o miejsce na podium – zapowiada lekkoatleta.