i jedno srebro.

Na VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Judo pojechało trzech szczytnian. Każdy z nich przywiózł z Wrocławia po medalu. Dorobek naszej ekipy to dwa tytuły mistrzowskie i jedno srebro.

Cała trójka z medalami

- Nie startowało może bardzo dużo zawodników, ale nie było osób przypadkowych – powiedział „Kurkowi” Michał Dymerski. - Praktycznie wszyscy uczestnicy to dawni kadrowicze.

Na macie we Wrocławiu o swoich wciąż wysokich umiejętnościach przypominali m.in. Beata Maksymow, 2-krotna Mistrzyni Świata, 3 razy najlepsza zawodniczka Europy i multimedalistka MP, Paweł Malowaniec czy Mariusz Linke.

W tym doborowym towarzystwie potrafili się odnaleźć reprezentanci WSPol. Najstarszy z grona Tadeusz Dymerski wywalczył złoto w kat. do 60 lat (90 kg). W finałowej walce pokonał przed czasem Józefa Jopka z Piły. W tej samej kategorii wiekowej, ale wśród niespełna 40-latków, najlepszy był inny szczytnianin Sebastian Sosnowski, który w ostatnim pojedynku pokonał po dogrywce Sławomira Śliwiaka z Gdańska. Bliski stanięcia na najwyższym stopniu podium był najmłodszy z naszej drużyny Michał Dymerski (kat. do 100 kg). Swoją walkę półfinałową wygrał przed czasem. Zacięty pojedynek o złoto z Tomaszem Fabiańskim z Wrocławia zakończył się nieznacznym zwycięstwem przedstawiciela gospodarzy.