Zawodnicy Gwardii Szczytno udanie zaprezentowali się podczas silnie obsadzonego mityngu w Olsztynie. Kilkoro naszych lekkoatletów tradycyjnie pobiło rekordy życiowe.

Czołowe miejsca zajmowali tym razem nie tylko kulomioci. Katarzyna Burakiewicz była druga w skoku w dal młodziczek (zawodniczka w wieku dziecka starszego). Wynik 4,70 to jej nowy rekord życiowy i piąty wynik w kraju w kategorii. W tym samym konkursie Jolanta Sikorska zajęła 5. miejsce (4,31).

W pchnięciu kulą juniorów (6 kg) wygrał Paweł Regin – 17,85. Jego brat Andrzej był wśród juniorów młodszych także pierwszy (kula lżejsza) – 17,90. Tuż za nim uplasował się Sebastian

Łukszo (16,59). W ich ślady poszli Konrad Bukowiecki – pierwszy wśród starszych od siebie młodzików (12,09 – rek. życ.) - i drugi w konkursie Kacper Smirnow (9,64). W rzucie dyskiem Konrad był również pierwszy (38,20), a Kacper z rekordem życiowym 25,25 zajął trzecie miejsce. -To niezłe wyniki – kwituje trener Ireneusz Bukowiecki.

W kolejnych zawodach startował były zawodnik Gwardii Igor Bogusz. Studiujący w Gdańsku lekkoatleta był najszybszy w biegu na 400 m ppł (52,25 – rek. życ.) podczas toruńskiego Memoriału im. Grzegorza Duneckiego. Kilka dni wcześniej Bogusz startował w Międzyzdrojach w mityngu poświęconym pamięci tragicznie zmarłych polskich olimpijczyków: Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W biegu na 400 m pobił rekord życiowy – czas 49,80 dał mu piąte miejsce.