Notowania szczycieńskiej policji idą w górę. Nie są już czerwoną latarnią w województwie pod względem wykrywalności przestępstw. Do tego funkcjonariusze drogówki mogą się pochwalić znacznym wzrostem nałożonych mandatów. Za cały 2014 rok ich wysokość sięgnęła blisko 2 mln zł. To osiągnięcie nie wszystkim imponuje, a nawet wywołuje wątpliwości.

 Policja łoi mandaty na potęgęEFEKT KADROWEGO WZMOCNIENIA DROGÓWKI

Dobra informacja dla mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Czuwający nad ich bezpieczeństwem policjanci z komendy powiatowej są coraz skuteczniejsi w swoich działaniach. Tak przynajmniej wskazują dane statystyczne za 2014 rok. Okazuje się, że pod względem wykrywalności przestępstw Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie awansowała w porównaniu do roku poprzedniego z ostatniego miejsca w województwie o trzy pozycje.

Jeszcze większe wrażenie robi wysokość mandatów wymierzonych przez funkcjonariuszy. Sięgnęła ona za miniony rok … 1,9 mln zł. - Jest bardzo wysoka – przyznaje podinspektor Tomasz Michalczak, zastępca komendanta powiatowego policji w Szczytnie i zaraz dodaje, że to efekt wzmocnienia zespołu ruchu drogowego z 10 do 15 funkcjonariuszy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

 


W całej Polsce odnotowano w ub. r. znaczący wzrost wpływów do budżetu państwa z tytułu nałożonych przez policję mandatów. W tym roku ma być podobnie. Drogówka ma złapać co najmniej tyle samo, czyli 1,68 mln jadących za szybko kierowców, a pieszym wlepić minimum 420 tys. mandatów. Do osiągnięcia takiego wskaźnika zobowiązuje ujawniona niedawno decyzja Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To budzi wątpliwości, także wśród posłów.

- Zamiast pomagać pieszym i kierowcom w miejscach szczególnie niebezpiecznych, policja będzie się ustawiać tam, gdzie będzie mogła wypełnić nałożony na nią kontyngent – przewiduje poseł Andrzej Adamczyk z PiS, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.