Szczycieńscy lekkoatleci rozpoczęli starty

aż o ponad 11 metrów.

Szczycieńscy lekkoatleci rozpoczęli starty na odkrytych obiektach. W pierwszych zawodach największe wrażenie na trenerze Ireneuszu Bukowieckim zrobił Bartłomiej Piazdecki, który poprawił swoje najlepsze osiągnięcie w dysku aż o ponad 11 metrów.

Podczas olsztyńskiego mityngu Bartłomiej Piazdecki, startujący również w kuli, posłał dysk na odległość 46,72 m i wygrał wśród juniorów młodszych. Szczytnianin wypełnił już minimum na Mistrzostwa Polski. W dysku w najmłodszej kategorii zwyciężył również Konrad Bukowiecki (33,41 m). Zawodnicy Gwardii zdominowali konkursy pchnięcia kulą. W kategorii juniorów młodszych pierwszy był Andrzej Regin (17,16), drugi - Bartłomiej Piazdecki (16,17), trzeci – Sebastian Łukszo (15,78- rek. życ.). Wśród juniorów starszych triumfował Paweł Regin (17,81 - rek. życ.), natomiast w gronie najmłodszych zwyciężył Konrad Bukowiecki (11,37). W Olsztynie wygrał ponadto Arkadiusz Michalski, najlepszy w skoku w dal (5,33, młodzicy). Trener Bukowiecki cieszy się również z występu 13-letniej Katarzyny Burakiewicz, która w stolicy województwa pobiła rekordy życiowe w skoku wzwyż i biegu na 100 m.