Krzysztof Woźniak zawodnik Pol.KS-u Szczytno zwyciężył w wadze powyżej 100 kg w regionalnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów.

W rozegranych 17 stycznia w Gdyni zawodach wystartowało 176 zawodniczek i zawodników z 27 klubów makroregionu pomorskiego, w skład którego wchodzi także województwo warmińsko-mazurskie. Bardzo dobrze spisał się zawodnik Pol.KS-u Szczytno Krzysztof Woźniak, występujący w kategorii + 100 kg. Wygrywając trzy walki zajął pierwsze miejsce, zapewniając sobie tym samym start w finałowych zawodach. Nie wystąpi w nich jednak. Dlaczego?

- Z powodów szkoleniowych - odpowiada jego trener Tadeusza Dymerski. - Krzysztof jest jeszcze juniorem młodszym i został powołany do kadry narodowej w tej kategorii wiekowej. W pierwszej połowie lutego ma ona zaplanowany obóz szkoleniowy.

Już po nim młody utalentowany judoka wystąpi w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów Młodszych, a w kwietniu w Mistrzostwach Polski.

Nie powiódł się natomiast w Gdyni występ Malwinie Dunaj w kategorii do 70 kg i Bartoszowi Rzepeckiemu (do 81 kg). Temu drugiemu udało się, co prawda, wygrać jedną walkę, ale następne zakończyły się jego porażką.